Santa’s Igloos Arctic Circle tarjoaa laadukkaita lasi-igluja ympärivuotiseen käyttöön Joulupukin Pajakylän tuntumassa, Napapiirillä Rovaniemellä.
Santa’s Igloos Arctic Circle lasikattoiset iglut tarjoavat uudenlaisen kokemuksen tutustua Lapin luonnon tarjoamiin maisemiin nauttien samalla hotellihuoneen lämmöstä ja palveluista. Jokaisessa iglussa on oma kylpyhuone suihkulla ja wc:llä. Lisäksi muutamissa igluissa on oma sauna tai alkovi parisängyllä.
Vastaanottorakennus, ravintola Arctic Eye sekä ystävällinen ja avulias henkilökunta palvelevat sinua. Tarjoamme laadukkaan majoittumisen lasi-iglussa ja mahdollisuuden kokea revontulet talvella tai yötön yö kesällä suojassa tuulelta ja tuiskulta. Majoitukseesi sisältyy aina myös aamiainen.
Toivotamme teidät lämpimästi tervetulleeksi nauttimaan revontulista, yöttömistä kesäöistä, Lapin upeasta ruska-ajasta tai kevään kantohangista Santa’s Igloos Arctic Circleen!
Yhteystiedot
96930 Napapiiri
Saatavuus












